زندگی در شهر های صنعتی باعث شده که انسان بیشتر خواهان احساس آرامش و راحتی در خانه باشد و در صورت شاغل بودن پس از بازگشت به منزل ، دوست دارد در محیطی آرام و دلپذیر هر چند کوچک ، شب را به صبح برساند تا روز دیگری شروع شود .

Related image

پرسشی که ذهن بسیاری را به خود مشغول ساخته ، این است که چگونه می شود این محیط را فراهم کرد تا همه اعضای خانواده بتوانند از آن بیشترین لذت را ببرند ؟ از آنجایی که افراد به دلایلی نمی توانند در خانه های ویلایی یا خیلی شیک و بزرگ زندگی کنند به خانه های کوچک روی می آورند . این خانه ها نیز به دلیل کوچکی ، زیبایی چندانی ندارند . پس چگونه می توان علیرغم کوچکی خانه ها ، آنها را بزرگ ، زیبا و جذاب جلوه داد و در عین حال از زیبایی آن لذت برد ؟ ما چند پیشنهاد برای شما که به محیط خانه خود اهمیت می دهید ، داریم که اگر به آنها عمل کنید مطمئنا خانه ای زیبا و محیطی دلچسب خواهید داشت . اگر به موارد ذیل عمل کنید ، می بینید که حتی در خانه های کوچک هم می توانید احساس شادی و دلبازی داشته باشید . امیدوارم که این توصیه ها را جدی بگیرید .

گذاشتن عکس هایی از اعضای خانواده در گوشه و کنار منزل بسیار خوب است اما از افراط خودداری کنید ، به خصوص در مورد عکس های خودتان .

اضافه کردن گیاه ، سنگ ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزیینات خانه ، تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضای خانواده دارد و در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد .

هرگز سعی نکنید در تزیین منزل به کمال مطلق دست یابید . خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنای کمی به هم ریختگی است . بنابراین همه چیز نباید همیشه درست درجای خود باشد .

با گذاشتن چند شاخه گل تازه در خانه ، روحیه شادی به افراد بدهید .

سعی نداشته باشید لوازم منزل را همرنگ انتخاب کنید بلکه باید بر هماهنگی رنگ ها توجه کنید .خرید تزئینی خوب خانه به این معنا نیست که همه چیز یک رنگ باشد .

در اثاث خانه به دنبال خطوط زیبا ، خوشایند و فرم محکم و جاندار باشید . اگر وسیله ای شکلی دارد که می دانید همیشه دوستش خواهید داشت همان را انتخاب کنید . به طور حتم شما در طول زمان از طرح ، رنگ و پارچه آن خسته خواهید شد که این مشکل با تعویض رویه حل می شود . مهم این است که فرم و مدل این وسیله را دوست داشته باشید .

هنگام جور کردن پارچه هایی با طرح های مختلف یک یا دو رنگ پایه را همسان در نظر بگیرید .

لوازم خانه را از نوع راحت و قابل استفاده تهیه کنید تا به خانه شما حال و هوای صلح آمیز و آرام بخش بدهد . استفاده از فرش و گلیم با الیاف طبیعی و پارچه هایی چون کتان و ابریشم خام ، حس با صفایی به خانه می دهد و آن را به یک آشیانه گرم مبدل می کند .

به خاطر داشته باشید که گاهی یک گردنبند زیبا بسیار بیشتر از یک گردنبند با گوشواره و دستبند یک شکل جلب توجه می کند . در چیدن لوازم منزل نیز این قانون وجود دارد . ترکیب جالب و ابتکاری لوازم منزل به شرط آنکه در آن افراط نشود ، بسیار زیباتر از یک سری مبلمان و میز و صندلی یک شکل خواهد بود .

حمام و سرویس های بهداشتی خانه را با شمع تزیین و با صابون های خوشبو ، عطرآگین کنید .

جزئیات کوچک مانند رومیزی ، بشقاب ها ، لیوان ها ، زیربشقاب ها ، گل و دیگر لوازم روی میز را که تفاوت فراوانی ایجاد می کنند از یاد نبرید . این رنگ ها و ریزه کاری ها ممکن است به نظر دست وپاگیر باشند اما آنقدر موثرند که ارزش زحمت را دارند .

در انتخاب لوازم فلزی به دنبال کیفیت باشید و در صورت لزوم لوازم کهنه را عوض کنید . سینک ظرفشویی ، شیرآلات و امثال آن به تدریج به نظر نمی آیند اما تعویض آنها تاثیر بسیاری بر نمای کلی خانه می گذارد .

از آنجایی که آثار هنری موجود در منزل معرف شخصیت شماست ، لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زیبایی تابلو ها و آثار هنری دیگر موجود در خانه بیفزاید . وسایل خانه را طوری نچینید که توجه را از آثار هنری به خود جلب کنند .

اتاق های خود را پر از وسایل نکنید . هر چیز خوبی با افراط به سوی بدی متمایل می شود ، کمی از این و کمی از آن کافی است . مراقب باشید که اتاق را با رنگ یکنواخت ، ظروف فلزی کوچک و بزرگ ، اشیای چوبی ، کاغذ دیواری و برگ های طلایی پر نکنید . سعی کنید در یک اتاق ساده و خلوت ، غافلگیری های خلاقانه ترتیب دهید . طراحی خوب شامل انتخاب رنگ و حس صحیح است با چاشنی هایی از تزیینات زیبایی که دوستشان دارید .

در پایان ، مهمترین چیز در خانه پرده است . به این ترتیب که اگر خانه کوچکی دارید سعی نکنید پرده هایی که والان دارند را به آن آویزان کنید چون هر چه پرده ضخیم تر و پرلایه تر باشد خانه را کوچکتر جلوه می دهد . بنابراین برای خانه های کوچک از پرده های تور و یک لایه که از آن چیزی آویزان نیست ، به عبارتی والان ندارد ، استفاده کنید یا در صورت تمایل از والان های کوچک و خیلی ظریف استفاده کنید .

● گیاهان خانگی

سعی کنید شاخه گل ها را بلند بگیرید و هنگام چیدن گل از شاخه ، این کار را به آرامی و حتی الامکان به وسیله قیچی مخصوص انجام دهید .

هیچ می دانستید که عسل به جز اینکه خواص زیادی دارد ، در حفظ شادابی گل هم اثربخش است ؟ برای این منظور کافی است پس از چیدن گل ، کمی عسل به انتهای ساقه آن بمالید .

هنگام جابه جا کردن قلمه های گل نیز برای آنکه خشک نشود ، می توانید طبق روش بالا از عسل استفاده کنید .

به محض آنکه گل را از شاخه جدا کردید ، آن را مدتی در آب نیمگرم سپس در آب سرد قرار دهید . این عمل به دوام گل های شما کمک خواهد کرد .

هر روز آب گل های خود را عوض کنید . چند دقیقه ساقه گل ها را در آب گرم قرار دهید و توجه داشته باشید که هر بار آب گل ها را عوض می کنید ، اندکی از انتهای ساقه آن بچینید تا گل های شما تازه تر بماند .

اضافه کردن مقدار بسیار کمی نمک یا شکر ( به اندازه یک نوک انگشت ) نیز به گل های شما جان تازه ای می بخشد


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *